O nás

V budově zdravotního střediska v městě Unhošť najdete moderní, nadstandardně vybavenou ordinaci praktického lékaře.

Vstup do ordinace je bezbariérový.

V bezprostřední blízkosti se nachází lékárna, autobusové nádraží a parkoviště.

Kontakt

SAZAMED s.r.o.
Pražská 910
273 51 Unhošť

IČO: 076 49 223

Identifikátor datové schránky: pwapmzy

MAPA

tel.: 605 879 409, 737 562 644
e-mail: ordinace@ordinaceunhost.cz

Správa webových stránek: petrahrebecka@seznam.cz

Tým ordinace

MUDr. Linda Sázavská - vedoucí lékařka, atestovaná praktická lékařka s praxí v lůžkovém interním zařízení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. V rámci kliniky má zkušenosti z ambulance bolesti, hojení ran či všeobecné interní ambulance.

Monika Mottlová - všeobecná zdravotní sestra

Anna Vrábelová - asistentka

Mgr. Petra Hřebecká - asistenka

 

OMEZENÍ PROVOZU V MĚSÍCÍCH ČERVENEC SRPEN

Vážení pacienti, v níže uvedených dnech bude omezen provoz - v ordinaci nebude přítomen lékař, Vaši návštěvu využijte pouze na nezbytně nutné požadavky tj. akutní stavy, odběr krve, recepty, předání lékařské dokumenace a jiných formulářů.

  • 18. - 26.7. 2024 - v ordinaci přítomna pouze sestra - zastupující lékař MUDr. Olga Šimovičová, viz odkaz níže
  • 5. - 6.8. 2024 - v ordinaci přítomna pouze sestra - zastupující lékař MUDr. Ilona Konečná - viz odkaz níže
  • 29. - 30.8. 2024 - v ordinaci přítomna pouze sestra - zastupující lékař MUDr. Olga Šimovičová, viz odkaz níže

Akutní stavy ošetří zastupující lékaři 18.-26.7. 2024, 29. - 30.8. 2024  MUDr. Olga Maule Šimovičová http://simbio.care/ , 5. - 6.8. 2024 MUDr. Ilona Konečná Úvod - Konprax - na vyšetření je nutné se předem telefonicky objednat, zastupující lékař řeší pouze akutní stavy, neprovádí předoperační vyšetření, nepotvrzuje řidičské a jiné průkazy,osvědčení, neprovádí pracovnělékařské služby.

Děkujeme za pochopení a přejeme hezké léto

Tým SAZAMED s.r.o.

OČKOVÁNÍ PROTI ČERNÉMU KAŠLI

Vážení pacienti,

UPOZORNĚNÍ! na očkování vakcínou Adacel/Adacel Polio se prosím objednávejte předem elektronicky (email, SMS) nebo telefonicky, my Vám dáme termín, kdy můžete dorazit. Nelze naočkovat bez předchozího objednání.
Očkujeme také neregistrované těhotné pacientky a jejich příbuzné, pro očkování se prosím objednejte dle návodu viz výše.
vzhledem k výskytu černého kašle v ČR se naše ordinace zapojila do očkování proti černému kašli.
Doporučujeme využít náš objednávací formulář (odstavec vlevo - CHCI SE OBJEDMAT) nebo elektronickou komunikaci, tento způsob komunikace zaručí, že se k nám Váš požadavek dostane a bude vyřízen.
 
Vakcína stojí 1 200 Kč, v ordinaci můžete platit hotově i kartou.
 
Vzhledem k šíření dezinformací ohledně očkování si prosím přečtěte následující doporučení vydané Českou vakcinologickou společností:
 

- minimálně jedno přeočkování v dospělosti
- přeočkování v průběhu každého těhotenství - mezi 20. - 36. týdnem těhotenství
- optimální odstup od předchozího očkování proti tetanu by měl být minimálně 4 roky, limitně nejméně 1 rok. Pokud je ale vyžadována dávka pertuse nebo diftérie v kombinované vakcíně (viz současná epidemiologická situace v ČR), aplikace je možná již za 1-2 měsíce a později po předchozí aplikaci tetanu
 
Základní informace naleznete na webových stránkách MZ ČR https://www.mzcr.cz/ockovani-proti-cernemu-kasli-nejlepsi-prevence/
 
Epidemiologickou situaci bedlivě sledujeme a budeme Vás pravidelně informovat.

ORDINAČNÍ DOBA PLATNÁ OD 1.9. 2022

DEN ODBĚRY AKUTNÍ PACIENTI
(PŘÍTOMNA LÉKAŘKA)
OBJEDNANÍ PACIENTI
(PŘÍTOMNA LÉKAŘKA)
PONDĚLÍ 7,00 - 9,00 7,30 - 9,00 9,00 - 13,00
ÚTERÝ   12,00 - 14,00 14,00 - 18,00
STŘEDA 7,00 - 9,00 7,30 - 9,00 9,00 - 13,00
ČTVRTEK 7,00 - 9,00 7,30 - 9,00 9,00 - 13,00
PÁTEK 7,00 - 9,00 7,30 - 9,00 9,00 - 13,00

Začátek ordinační doby každý den je vyhrazen pro akutní pacienty – nemocné pacienty.

V pondělí, středu, čtvrtek a pátek akutní pacienti od 7,30 –9 hod. V úterý bude prostor pro akutní pacienty vyhrazen od 12–14 hod. 

Pacienti tedy budou ošetřeni podle toho, jak přijdou do ordinace, bez objednání.

Odběry budou probíhat každý den (vyjma úterý) od 7-9 hod.

Důrazně apelujeme na to, aby se každý, kdo k nám jde, raději objednával předem – telefonicky, emailem. Toto doporučení se týká i vystavování receptů. Dobu vyhrazenou pro akutní pacienty (bez objednání) raději přenechejte nemocným a tím snížíte riziko dlouhého čekání a především nákazy. V prostoru pro objednané pacienty se zase může stát, že neobjednaný pacient bude dlouho čekat nebo se na něho nedostane řada.

Objednávat se a žádat o předpis léků můžete telefonicky (SMS) na telefonním čísle 605 879 409, 737 562 644 a e-mailem ordinace@ordinaceunhost.cz

Opravdu není v našich silách vyhovět všem telefonátům, proto prosíme využijte formu komunikace SMS/email, to je jistota, že si přečteme a budeme reagovat.

Návštěvní služba dle dohody s lékařem.

Vybavení ordinace

Na pacientech nám záleží, proto používáme nadstandardní diagnostické přístroje.

EKG

Rozpoznání arytmií, infarktu, pomocné v diagnostice dalších kardiovaskulárních potíží.

Test QuikRead CRP

Test QuikRead CRP je určen ke kvantitativnímu stanovení koncentrace C-reaktivního proteinu (CRP) ve vzorcích plné krve, plazmy a séra pomocí přístroje QuikRead 101.

Stanovení CRP může mít v klinické péči o pacienta s příznaky infekce značný význam. CRP se normálně nachází v krvi zdravých lidí v nízkých koncentracích. V případě bakteriálních infekcí se koncentrace CRP významně zvyšují. Virové infekce vedou za normálních okolností pouze k mírnému zvýšení hladin, někdy se dokonce žádné zvýšení neobjeví.

Pomocí tohoto testu provedeného v přítomnosti pacienta bude výsledek k dispozici již v průběhu jeho vyšetření. Na základě těchto informací pak bude možné stanovit antibiotickou léčbu.

QuikRead FOB

QuikRead FOB je test určený k detekci okultního krvácení ve vzorcích lidské stolice v případech, kdy existuje podezření na krvácení z distální části gastrointestinálního traktu.

Přítomnost okultního krvácení ve stolici (FOB) je příznakem mnoha gastrointestinálních poruch. Kvantitativní test QuikRead FOB pomáhá identifikovat pacienty, kteří by měli podstoupit další testy a umožňuje včasnou detekci potenciálně smrtelného onemocnění. Souprava je připravena k okamžitému použití. Postup testu je jednoduchý a výsledek získáme za méně než dvě minuty.

Glukometr

Glukometr slouží k měření cukru v krvi, glykémie. Výsledky získané díky glukometru mohou  pomoci zachytit onemocnění cukrovkou či sledovat a optimalizovat léčebný plán a tím dosáhnout kontroly nad Vaší nemocí.

Oxymetr

Pulsní oxymetrie je neinvazivní metoda monitorování kyslíkové saturace, která poskytuje informaci o problémech s transportem kyslíku do tkání. Toto využíváme především u pacientů s dušností akutní či chronickou, asthmatiků a jinými onemocněními srdce a plic.